Škola,škola,škola...

20. září 2009 v 19:15 | já |  různé
Tak po dvou měsících prázdnin je to tu zase. Ta někdy otravná a k nakopnutí, jindy z ní jásáme radostí,nebo se nemůžeme dočkat dalšího dne kdy tam půjdeme škola! Naši učitelé natěšení kdy zase budou někomu moci dát poznámku nebo naopak pochválit,mrštit po někom klíčemi se dostavují k branám škol jako první a diskutují o prázdninách. Připravují své proslovy nebo konečné přípravy na otevření po dvou měsících. Přibližně za čtrvt hodiny se začnou objevovat žáci ktěří jdou poprvé do školy nebo na gymnázia a vysoké školy. Nikdo z těchto lidí nechce přijít pozdě a tak se objevují někdu už krátce po sedmé aby všechno stihli a neunikl jim třeba ani poroucháný mikrofon nebo špatně uvázaná kravata něktrých učitelů. Ostýchaví prvňáščkové se drží u svých rodičů nebo příbuzný ch. Přibližně v půl osmé se to před školu začíná plnit žáky větších tříd již bez rodičů a předhánějí se o lepší zážitek z prázdnin. Jako poslední se loudají deváťáci a osmáci někteří s kahotami skoro na zemi a tak volnými triky,že by se do nich vešli tři najednou,jiní v saku. Ale to už začíná proslov a všichni musí ztichnout a naslouchat jednotlivím učitelům. Když konečně vpustí do školy žáky vznikne nepředstavitelná tlačenice a než se každý dostane do své třídy je to dvacet minut. Potom učitelé přečtou školní řád provedou prvňáčky školou a jde se zase domů.

Ani nevím proč jsem tohle napsala ale toto je první školní den ve většině škol a musela jsem konečně něco přidta na blog:-D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pajavla pajavla | Web | 22. září 2009 v 19:58 | Reagovat

no u nás probíhá první školní den podobně, akorát se učitelé nenamáhaj s proslovem a rovnou nás propustěj:-D Jé, já chci ještě prázdniny...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama